5 + 1 tipů,  jak se vyrovnat v létě se žárlivosti

[post-views]

vztahy zarlivost

Pro některé letní měsíce bývají testem žárlivosti v jejich vztahu. Důvodem bývá uvolněnější čas festivalů, letní móda v ulicích i na plážích, ale také více sluníčka, které aktivuje v těle vylučování pohlavních hormonů a tím i zvyšuje sexuální touhu.

Že je žárlivost obtěžující a zbytečná, na tom se shodnou laici i odborníci. Partnera stejně nikdy neovládnete a ani by to nebylo důstojné.

1. Zvládněte vztah k sobě. Potřebujete vědět, že váš pocit klidu a spokojenosti není závislý na partnerovi, že sami sobě umíte vytvořit takový stav a pocit.

2. Budte partnerovi/ce  kamarádkou a sdílejte s ním pohled na jiné ženy/muže, můžete si spolu prohlížet kolemjdoucí a říkat si, co se komu líbí – oblečení, učes,

3. Budte si vědomi toho, že když se partner/ka dívá na jiné muže/ženy, tak nepřemýšlí o tom, že jsou lepší než vy. Je třeba si být vědomi toho, že váš vztah je jedinečný. Vhodné je si to mezi sebou občas připomenout.

4. Když jde partner bavit se bez vás, připravte si program, který vás také bude bavit. Můžete ho trávit sami nebo s kamarády.

5. Vybavte si okamžiky, kdy s partnerem prožíváte blízkost, intimitu a cítite vzájemnou lásku. Tento pocit si vybavujte průběžně a o něj se opřete, když budete mít chvíli, kdy zapochybujete o vztahu partnera k vám.

A rada závěrem: prožívejte i v létě  s partnerem hodně takových chvil, kdy si prožijete vzájemnou lásku, péči pouto, protože tak vytvoříte nádrž pozitivních pocitů, kterými žárlivosti můžete předejít a také z nich čerpat ve všední dny.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *